Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 06-06-2023, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Rok szkolny 2020/2021

 • Wyprawka

  kredki.jpeg

  Już niedługo nowy rok szkolny. Tu można zobaczyć co przygotować dla dziecka do przedszkola w zależności od grupy przedszkolnej. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 11-08-2021 12:55
 • "Narodowy Spis Powszechny Ludności".

  WhatsApp Image 2021-07-08 at 15.38.25(5).jpeg

  W czerwcu przed rozpoczęciem wakacji  dzieci z najstarszej grupy, celem podniesienia świadomości znaczenia spisu powszechnego w naszym kraju,  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na ten temat. Dowiedziały się dlaczego  dorośli muszą wziąć udział w spisie i w jaki sposób można to zrobić. Wzbogaciły tym samym wiedzę o Polsce i obowiązkach obywateli  wynikających z ustaw. Starszaki  na zajęciach wykonały prace plastyczne na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w Polsce,  które zostały zawieszone na w galerii przedszkolnej  oraz przy pomocy rodziców wykonały „swój spis Rodzinny” – konstruując książeczkę spisową zawierającą samodzielnie wpisane imiona członków Rodziny. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 08-07-2021 15:49
 • "Wypłyńcie w szeroki świat"

  WhatsApp Image 2021-06-21 at 16.51.15.jpeg

  W poniedziałek 21.06,2021 r. odbyła się uroczystość z okazji pożegnania tegorocznych absolwentów. Już rano z najstarszymi przedszkolakami spotkał się Pan Wójt, który ze względu na obowiązki zawodowe,  nie mógł być obecny na oficjalnym zakończeniu. Pan Wójt życzył dzieciom samych  sukcesów w szkole, dobrych ocen, wręczył  im także  niespodzianki. Starszaki w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę "Bajkowy świat", gdyż jak twierdzą czuły się w przedszkolu jak w bajce. W godzinach popołudniowych odbyło się oficjalne pożegnanie przedszkolaków przygotowane wspólnie z Rodzicami. Na wstępie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za zaangażowanie, oddaną i sumienną pracę, a dzieciom życzyła aby w szkole zdobywały wiedzę, rozwijały talenty, życzyła także bezpiecznych wakacji.  Szczególne podziękowania skierowała Pani Dyrektor do Rodziców z Rady Rodziców: P. Żanety W., p. Benity N. oraz P.   Doroty H. za zaangażowanie na rzecz placówki. Również słowa uznania skierowane zostały do Mam, które brały udział w kilku bajkach przygotowywanych z okazji Dnia Dziecka: P. Sabina G., P. Sabina J. i P. Ewelina P. Do podziękowań przyłączyła się również wychowawczyni dzieci, która nie kryła wzruszenia. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 27-06-2021 23:06
 • "Świętujemy Dzień Dziecka"

  Dzień Dziecka 2021 (11).jpeg

  We wtorek 1.06.2021 r. obchodzimy na całym świecie  Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji również w naszym przedszkolu  Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia, du zo zdrowia oraz spełnienia marzeń, a następnie zaprosiła do wesołej zabawy wspólnie z Wodzirejem ,  który przygotował mnóstwo atrakcji. Dzięki wspaniałej muzyce, ruchowym opowieściom  dzieci zostały zabrane w niezwykły  świat morskiej  przygody. Wśród zabaw  przedszkolaki przeciągały linę, podróżowały statkiem, pływały na morzu, łapały żółwie, uciekały przed ośmiornicami oraz morskim smokiem.  Dużą atrakcją było także łapanie baniek mydlanych. Nie zabrakło także poczęstunku .

  zobacz więcej
  Data publikacji: 03-06-2021 17:31
 • Świętujemy Dzień Matki

  WhatsApp Image 2021-05-26 at 18.09.59.jpeg

  W środę 26.05.2021 r. obchodziliśmy w przedszkolu we wszystkich grupach uroczysty Dzień Matki. W związku z sytuacją epidemiologiczną i związanymi z nią obostrzeniami, zmienił się nieco charakter tej uroczystości. Dzieci nie mogły pokazać swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich czy tanecznych Rodzicom w sposób bezpośredni, ale to nie znaczy, że Rodzice nie zobaczyli pięknych występów przygotowanych z z tej pięknej okazji. W każdej grupie panie wspólnie z dziećmi nagrały filmiki z życzeniami i innymi niespodziankami przygotowanymi specjalnie na ten dzień. Filmiki zostały przekazane Rodzicom za pośrednictwem Whatsappa. Dzieci zabrały do domu samodzielnie przygotowane  niespodzianki. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 30-05-2021 15:52
 • „Przedszkolak jako uczestnik ruchu drogowego" .

  WhatsApp Image 2021-04-11 at 15.20.57.jpeg

  Bardzo miło nam poinformować, że Emma Szubert zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym:  „PRZEDSZKOLAK JAKO UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO” . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-04-2021 12:06
 • "Wiosna w ogrodzie" - podsumowanie tygodnia gr. 1

  W ogrodzie , gr. 1 (3).jpeg

  „W ogrodzie” to tematyka realizowana w grupie najmłodszej w drugim tygodniu pracy zdalnej, tj. w dniach: 06.04. – 09.04.2021 r.

  Podczas zabaw realizowanych przy wsparciu Rodziców, a zaproponowanych przez nauczycielki grupy I, dzieci:

  rozwijały zainteresowania i wzbogaciły wiedzę przyrodniczą, poznały zawód ogrodnika, nazywały podejmowane przez niego czynności i charakterystyczne elementy jego stroju, poznały nazwy i przeznaczenie wybranych narzędzi ogrodniczych, miały okazję korzystać z narzędzi ogrodniczych podczas zabaw i sytuacji zadaniowych, kształtowały poczucie sprawstwa zakładając własną hodowlę roślin, były zachęcane do wykonywania drobnych prac w ogrodzie, poznały elementy budowy kwiatu, poznały kolejne etapy rozwoju kwiatów na podstawie filmu edukacyjnego i ilustracji, obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą znane ogrody w Polsce i na świecie, dostrzegały piękno ogrodów, poszukując go w różnorodności barw i kształtów,  kształtowały percepcję i pamięć słuchową poprzez uważne słuchanie tekstów literackich czytanych przez dorosłych, rozwijały mowę komunikatywną podczas rozmów w oparciu o teksty literackie, filmy edukacyjne, ilustracje, doświadczenia własne i najbliższych.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-04-2021 10:51
 • "Wiosna w ogródku i na wiejskim podwórku" - podsumowanie tygodnia nauki zdalnej w gr. 2

  WhatsApp Image 2021-04-12 at 17.18.19.jpeg

  W dniach 6-9.04.2021 grupa II realizowała temat „Wiosna w ogródku i na wiejskim podwórku”. Podczas zajęć zdalnych dzieci z rodzicami wzbogacały wiedzę nt. prac polowych wykonywanych przez rolnika, poznały maszyny (współczesne i dawne), które ułatwiają mu pracę, wzbogacały wiedzę nt. pracy ogrodnika, wyrabiały szacunek do pracy ogrodnika i rolnika, uważnie słuchały opowiadań, wierszy, piosenek, odpowiadały na pytania, rozpoznawały i nazywały zwierzęta z wiejskiego podwórka (dorosłe i młode), opisywały wygląd zwierząt i ich młodych, wskazywały różnice pomiędzy nimi, słuchały i rozpoznawały odgłosy wybranych zwierząt hodowlanych, rozpoznawały i nazywały narzędzia ogrodnicze,
  - dokonywały analizy sylabowej nazw narzędzi ogrodniczych, wyodrębniały głoski w nagłosie i wygłosie, rozwijały logiczne myślenie, układały historyjkę obrazkową - cykl rozwojowy fasoli, poznały wygląd różnych nasion, przygotowały wybrane hodowle roślin, poznawały właściwości ziemi i piasku, rozwijały postawę badawczą. 
   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 13-04-2021 19:33
 • "Wiosna na wsi" - podsumowanie tygodnia w grupie 3.

  WhatsApp Image 2021-04-07 at 20.19.25.jpeg

  W I tygodniu kwietnia, który obejmował: 05.04. - 09.04. 2021 r.  grupa starszaków realizowała tematykę: "Wiosna na wsi". W ramach tej tematyki podczas zajęć domowych wykonywanych pod kierunkiem  Rodziców,  a zaproponowanymi przez nauczycielki gr. III p. Lidię Białas i p. Wiesławę Nieckarz  dzieci: uważnie słuchały  tekstów  czytanych przez dorosłego, były zainteresowane literaturą dziecięcą, rozwijały umiejętność selekcjonowania informacji podczas odpowiadania na pytania, interesowały  się informacjami dotyczącymi zwierząt, poszerzały wiedzę przyrodniczą, potrafiły skupić uwagę na ilustracji, filmie edukacyjnym poszerzając wiedzę, rozwijały koordynację wzrokową, uczyły się  współpracować z  osobą dorosłą podczas nauki zdalnej, rozwijały logiczne myślenie, rozwijały umiejętność czytania, tworzenia rymów, wykonywały  proste zadania matematyczne, prawidłowo stosowały znaki: <,>, +,-,=,  doskonaliły umiejętność  przeliczania używając liczebników głównych i porządkowych, samodzielnie wykonywały  zadania w KP, uważnie słuchały instrukcji słownej, brały  aktywny udział w zabawach ruchowych, rozwijały sprawność ruchowa naśladując zwierzęta.  poszerzały wiedzę o życiu zwierząt hodowlanych.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-04-2021 11:45
 • Wielkanoc - zdalne nauczanie, gr. I

  gr.I, Wielkanoc (8).jpeg

   „Wkrótce Wielkanoc” to tematyka realizowana w grupie najmłodszej w pierwszym tegorocznym tygodniu pracy zdalnej, tj. w dniach: 29.03. – 02.04.2021 r. Podczas zabaw realizowanych przy wsparciu Rodziców, a zaproponowanych przez nauczycielki grupy I, dzieci:  poznały symbole i tradycje wielkanocne, kultywowały tradycje i zwyczaje rodzinne związane ze świętami przejmowane od pokoleń, wspólnie z rodzicami opracowały listę przedświątecznych planów opatrzoną symbolami graficznymi,  były wdrażane do planowania jako ważnej umiejętności na drodze prowadzącej do osiągnięcia zamierzonych celów, wzmacniały więzi rodzinne, były uwrażliwiane na fakt radości czerpanej ze spędzania czasu z najbliższymi, nazywały członków rodziny; z pomocą dorosłego podawały ich imiona i nazwiska.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 09-04-2021 10:54

DSC02064.jpegDSCN0848 [640x480].jpegDSCN0977.jpegIMG_3417 [640x480].jpegIMG_3779 [640x480].jpegkl5 (1).jpegP6241527.jpegPC213026.jpegPrzedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg