Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 29-03-2023, Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Pomoc psychologiczno- pedagogiczna

W jakim celu udzielamy  pomocy psychologiczno - pedagogicznej w przedszkolu:

 • aby wspierać potencjał rozwojowy dziecka;

 • stworzyć warunki do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu przedszkola oraz środowisku społecznym.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu polega na:

 • rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych   i edukacyjnych dziecka;

 • rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych dziecka, a także czynników środowiskowych wpływających na jego funkcjonowanie w przedszkolu.

 • Ciekawe ćwiczenia rozwijające percepcję wzrokowo - ruchową

  ppp-logo_ppp.png

  Propozycje dla Rodziców zawierające ciekawe karty pracy do rozwijania koordynacji wzrokowo - ruchowej. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-06-2020 19:44
 • Propozycje dla Rodziców

  ppp-logo_ppp.png

  Oto kilka propozycji e-booków dla Rodziców na temat radzenie sobie z takimi emocjami u dzieci jak: smutek, lęk, złość. To także sposoby na ich pokonywanie.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 24-05-2020 20:59
 • "Niegrzeczne dzieci nie istnieją?"

  Serdecznie zachęcam do udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Niegrzeczne dzieci nie istnieją" 

  Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecka zaprasza na bezpłatne spotkania ze specjalistkami, w ramach których #DzielimySięWiedzą na temat zdrowego rozwoju i zdrowia psychicznego dzieci i ich rodziców. Podczas najbliższego webinaru opowiemy Wam, dlaczego niegrzeczne dzieci tak naprawdę nie istnieją i jaka jest w tym rola ich rodziców.
  Powiemy też, co może sprawiać trudności Waszym dzieciom w sytuacji izolacji z punktu widzenia neurorozwojowego i psychologicznego oraz podpowiemy, jak możecie wspierać swoje dzieci w tym czasie.
  Prowadzące:
  - Moniak Pyszyńska - terapeutka integracji sensorycznej i innych metod neurorozwojowych, pedagożka resocjalizacji i profilaktyki społecznej, nauczycielka i językoznawczyni, trenerka TUS i Kontroli Złości Dzieci i Młodzieży, instruktorka Smykomultisensoryki i Logorytmiki, studentka psychologii. Właścicielka Ma To Sens. Pracownia Sensoryczna Monika Pyszyńska. Współzałożycielka Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecka w Łomiankach.
  - Joanna Frejus - psycholożka, specjalizująca się w psychologii klinicznej i zdrowia, koncentruje się głównie na wspieraniu kobiet w okresie okołoporodowym (kobiet w ciąży i mam małych dzieci, kobiet z doświadczeniem poronienia) oraz osób z doświadczeniem depresji i zaburzeń lękowych. Autorka profili poświęconych tematowi zdrowia psychicznego O matko, depresja i dobrze jest. nie rycz. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecka w Łomiankach.
  Jak się zapisać?
  Zapisy na webinar odbywają się za pośrednictwem strony http://webinar.centrumwsparcialomianki.pl

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 08-05-2020 22:08
 • Rozwijanie logicznego myślenia

  ppp-logo_ppp.png

  Bardzo prosimy Rodziców do skorzystania z nowych propozycji zabaw z dziećmi rozwijających logiczne myślenie, umiejętności matematyczne oraz spostrzeganie wzrokowo - ruchowe. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-04-2020 22:39
 • Zabawy rozwijające mowę

  ppp-logo_ppp.png

  Aby wspierać mowę dziecka i umiejętności językowe można z dziećmi poczytać proponowane teksty. Będzie to zarówno świetne ćwiczenie dla dziecka,  jak i wspaniała lekcja współpracy z dorosłym. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 27-04-2020 23:04
 • Zabawy rozwijające spostrzeganie wzrokowe

  ppp-logo_ppp.png

  W ramach cyklu dotyczącego propozycji zabaw z dzieckiem na stronie Internetowej Beby Boom mozemy znależć propozycje   zestawu 15 sposobów usprawniających percepcję wzrokową. Warto skorzystać z tych propozycji, gdyż poprzez zabawę można „przemycać” do zabawy z dzieckiem takie aktywności, które sprzyjają doskonaleniu spostrzegania wzrokowego.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 19-04-2020 12:20
 • Sudoku dla dzieci

  obrazkowe-rysunkowe-1.jpeg

  Sudoku to wspaniała zabawa rozwijająca logiczne myślenie. Dla dzieci zazwyczaj opiera się o obrazki, a ilość obrazków jest dopasowana do wieku  i możliwości dzieci. Wraz z coraz większa liczbą poprawnych prób można podnosić stopień trudności. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 05-04-2020 21:36
 • Gry i zabawy matematyczne

  ppp-logo_ppp.png

   Zamieszczona niżej propozycja Zestawu 1  "Gry i zabawy matematyczne dla najmłodszych" - autorzy  Jacek  Stańdo i  Monika Spławska-Murmyło, zawiera propozycje bardzo ciekawych zabaw matematycznych, które na pewno zaciekawią naszych  przedszkolaków. Zestaw zawiera:

  • Gry dydaktyczne
  • Zabawy
  •  Przykłady gier i zabaw matematycznych 
  zobacz więcej
  Data publikacji: 05-04-2020 14:20
 • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

  ppp-logo_ppp.png

  W ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej  nauczyciele podają na stronie propozycje zabaw i ćwiczeń rozwijających umiejętności dzieci w obszarach, których potrzebują dodatkowego wsparcia. Z propozycji mogą skorzystać wszyscy chętni Rodzice.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 03-04-2020 23:15

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg