Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 29-03-2023, Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Rok szkolny 2019/2020

 • Uwaga Rodzice grupy najmłodszej

  pobrane (1).png

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z COVID -19 oraz wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego niestety niemożliwe jest w tym roku korzystanie ze  wspólnych kredek. Dlatego  bardzo prosimy o zakup kredek . Przybory najlepiej aby były w piórnikach typu tuba na zamek - łatwych dla dzieci do obsługi. 

  Bardzo dziękujemy za zrozumienie. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 25-08-2020 17:11
 • Wyprawka na rok szkolny 2020/2021

  kredki.jpeg

  Kochani Rodzice

  Niedługo pczątek roku szkolnego, dlatego w podstronie znajduje się informacja o WYPRAWCE dla poszczególnych grup wiekowych. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 03-08-2020 21:01
 • INFORMACJA

  Drodzy Rodzice

  Uprzejmie informujemy, że 

   w sierpniu, kończy się przerwa urlopowa i   przedszkole będzie już czynne.  

  Jednak  działanosć będzie nadal zależna od wytycznych przekazywanych na bieżąco przez MEN i GIS.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 30-07-2020 14:45
 • Przerwa wakacyjna

  pobrane (1).png

  Drodzy Rodzice

  Uprzejmie informujemy, że przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie w miesiącu lipcu.

   W sierpniu przedszkole będzie czynne, jednak  zgodnie z wytycznymi, przekazywanymi na bieżąco przez MEN i GIS.

  Prosimy o śledzenie na bieżąco ihformacji na naszej stronie. 

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 06-07-2020 15:40
 • Dziękujemy

  106019817_541911130021387_1513932015069410616_n.jpeg

  W imieniu Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Starych Budkowicach Wiesławy Nieckarz oraz całej Rady Pedagogicznej pragniemy złozyć ogromne podziękowania Dzieciom za ich trud, starania oraz włożone serce w wykonanie każdego  zadania. Rodzicom składamy ukłony i słowa uznania za codzienny trud, wsparcie,  cierpliwość i zaangażowanie pdczas pracy zdalnej. Dziękujemy za słowa podziękowań płynące w naszym kierunku z ust Rodziców i wychowanków, za własnoręcznie przygotowane laurki, wspaniale wykonane filmy, zdjęcia. 

  Wszystkim życzymy przede wszystkim wspaniałego, bezpiecznego i słonecznego wypoczynku. Czekamy na Was po wakacjach.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 26-06-2020 18:43
 • Projekt: "Zdrowo jem, więcej wiem"

  WhatsApp Image 2020-06-22 at 17.40.30.jpeg

  W miesiącu czerwcu 2020 r. został zakończony i podsumowany projekt dla zerówek i klas I -III: "Zdrowo jem, wszystko wiem". Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było  również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

  Projekt również miał na celu  kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. W pierwotnym planie projekt miał składać się z 3 etapów Jesień, Zima, Wiosna. Jednak ostatecznie odbyły się dwa etapy z pominięciem Wiosny. Zmiana ta była związana z zawieszeniem zajęć przedszkolnych związanych z Covid - 19.

  W każdym etapie nauczyciel musi zrealizować ze swoim zespołem konkursowym 6 zadań, czyli dwie lekcje, dwa konkursy, forum zdrowia oraz promocję. W naszym przedszkolu Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"  był realizowany z grupą dzieci najstarszych a koordynatorem projektu była Pani Jolanta Żłobińska - wychowawczyni. Po każdym etapie następowało podsumowanie działań w formie raportu oraz fotorelacji. Komisja projektu przyznawała za każde wykonane zadanie punkty w zależności od stopnia realizacji, ciekawych form zajęć.

  Po podsumowaniu punktów z pierwszego i drugiego etapu nasze przedszkole zajęło bardzo wysoką 18 lokatę zdobywając łącznie : 952,83. na 620  punktowanych miejsc.  Bardzo wysoka pozycja była wynikiem bardzo wytężonej całorocznej  pracy pani Joli oraz starszaków, Rodziców  związanej z profilaktyką zdrowotną. Dzieci podczas zajęć bardzo chetnie  wykonały prace plastyczne, układały wiersze, brały udział w konkursach, teatrzykach, itd. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 24-06-2020 21:00
 • "Wiosenna aktywność poza przedszkolem"

  8. MARCEL.jpeg

  We wtorek 23.06.2020 r. został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny "Wiosenna aktywność poza przedszkolem".

  Celem konkursu było: rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych); promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, kształtowanie postaw prozdrowotnych, promocja i prezentacja uzdolnień plastycznych dzieci wzmacnianie więzi z rodzicem.

  Na konkurs wpłynęło 9 prac: 1 z grupy maluszków,- Olivier Dubis,  4 z grupy średniaków: Magdalena Gora,Jakub Petela, Wojtek Kliszczyk, Tymek Warzyc, 4 z grupy starszaków: Zuzanna Gmyrek, Sandra Mikołajczak, Marcel Drung i  Alicja Wójcik. 
  Decyzją Komisji Konkursowej nagrody i Dyplomy otrzymują wszystkie dzieci, ktore wzięły udział w konkursie, gdyż wszystkie dzieci wykonały bardzo ciekawe pracy plastyczne.  Dziękujemy dzieciom oraz Rodzicom za zaangażowanie oraz poświęcony czas W najblizszym czasie Rodzice otrzymają informację, kiedy będą wręczane Dyplomy i  nagrody

  zobacz więcej
  Data publikacji: 23-03-2020 16:23
 • "Pożegnania nadszedł czas"

  zakończenie roku (12).jpeg

  "Tak nam przykro, że dziś jesteśmy tu ostatni raz,
  bo tak miło upływał ten przedszkolny wspólny czas.
  Więc z żegnajcie kochani, w oku kręci nam się łza,
  bo po tylu wspólnych latach, każdy wspomnień tyle ma…”

  W poniedziałek 22 czerwca 2020 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku szkolnego inna niż co roku. Ze względu na panującą pandemię koronavirusa uroczystość ta musiała się odbyć z zachowaniem szczególnych środków ostrożności  i w  odpowiednich odstępach czasowych pomiędzy przybywającymi dziećmi. Pani Dyrektor, Wiesława Nieckarz wraz z wychowawcą grupy panią Jolantą Żłobińską indywidualnie witały dzieci i Rodziców w holu placówki. Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom za zaangażowanie w pracę przedszkola oraz bezinteresowną pomoc i wręczyła pamiątkowe Dyplomy. Szczególne podziękowania w imieniu własnym oraz całej Rady Pedagogicznej Pani Dyrektor skierowała do Przewodniczącego Rady Rodziców Radosława Paszko, Pani Joanny Górnickiej  - wieloletniego Skarbnika oraz Pani Agnieszki Kapicy - za ich ogromny wkład pracy na rzecz  placówki. Również szczególne słowa wdzięczności i podziękoania skierowane zostały do Pana Jarosława Górnickiego - za  wieloletnią współpracę,  promowanie placówki, pomoc techniczną, wspieranie materialne.   Podczas zakończenia każde dziecko  otrzymało Dyplom ukończenia przedszkola, książkę z dedykacją, Dyplomy uczestnictwa w projektach edukacyjnych i zajęciach językowych oraz  słodki upominek.  Każdy przedszkolak wykonał ze swoimi wychowawcami pamiątkowe zdjęcie. .Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas i nasze przedszkolne mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy więc im wielu sukcesów, i spełnienia marzeń". Również Rodzice wraz z dziećmi przygotowały piękną niespodziankę.  W podziękowaniu za całoroczną pracę wręczyli wychowawcom upominki w postaci pamiątkowej  płyty z wierszami deklamowanymi przez absolwentów dedykowanymi  nauczycielom i personelowi, kwiaty oraz drzewko z imionami dzieci.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-06-2020 23:12
 • "Segreguję odpady - dbam o dobro Ziemi".

  plakat_plastyczny.png

  Czwórka dzieci z naszego przedszkola z grupy najstarszej  wzięla udział w Konkursie Plastycznym "Segreguję odpady - dbam o dobro Ziemi". Konkurs zorganizowany był  w ramach projektu:  "Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych zwiazanych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej". Prace  przygotowane  pod kierunkiem Pani Joli narysowały: Alicja Wójcik, Barbara Kania, Zuzanna Gmyrek, Bianka Kiwus. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe Dyplomy oraz upominki.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-06-2020 17:46
 • "Nasze dzieci lepiej poznają Unię Europejską".

  WhatsApp Image 2020-06-08 at 13.21.41.jpeg

  Dzięki współpracy naszego przedszkola z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Opole otrzymaliśmy bezpłatne  materiały edukacyjne   dla dzieci, dzięki którym  nauczą się wielu ciekawych rzeczy nt. Unii Europejskiej.  portalu Opowiecie.info.

  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Opole funkcjonuje w ramach ogólnoeuropejskiej sieci informacyjnej Komisji Europejskiej – Europe Direct. Działa przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki już 11 lat. Pełni rolę pierwszego kontaktu z Unią Europejską .

  Do zadań Punktu należy przybliżanie mieszkańcom regionu tematyki unijnej. Wyznaczone cele realizowane są poprzez: udzielanie praktycznych informacji z dziedziny integracji europejskiej; wskazywanie źródeł informacji o możliwości uzyskiwania środków z funduszy unijnych, rynku pracy Unii Europejskiej, możliwościach edukacyjnych w innych krajach europejskich; informowanie o stażach unijnych czy prawach obywateli UE, np. w dziedzinie ochrony praw konsumenta. Punkt Europe Direct udziela również informacji specjalistycznych, dotyczących m.in. prawodawstwa i polityk unijnych czy programów pomocowych. Udostępnia również publikacje i inne materiały informacyjne, które w przystępny sposób przybliżają kwestie związane z najważniejszymi aspektami funkcjonowania Unii Europejskiej. 
   

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 08-06-2020 14:13

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg