Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 28-09-2022, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Warsztaty w pracowni ceramicznej

   W trakcie wycieczki dzieci miały zapewnioną dużą dawkę ruchu na łące obok pracowni połączoną z ćwiczeniami oddechowymi i ortofonicznymi  oraz na placu zabaw.

  Przed przejażdżką każde dziecko z pomocą osoby dorosłej zalewało  otworyspecjalnie przygotowaną  konsystencją  gliny , gdzie po powrocie  z wyprawy  wydobywaliśmy  odlewy różnych zwierzątek.

   Bardzo ciekawą atrakcją była dla wszystkich uczestników  wycieczki  przejażdżka „Dłużycą Wiejską” w obrębie Parku  Stobrawskiego. Dzieci siedziały na środku zwrócone plecami do siebie i obserwowały przyrodę ożywioną i nieożywioną. Przejażdżka takim pojazdem i w takiej scenerii dostarczyła nam wszystkim bardzo  dużo pozytywnych emocji  i przeżyć. W sąsiedztwie placu zabaw dodatkową atrakcją  było spotkanie  z kózkami  i ich hodowczynią.

   W prezencie od właściciela pracowni garncarskiej otrzymaliśmy odlewy maski smutnej i wesołej oraz świnkę, którą mieliśmy okazję  wykorzystać jako skarbonkę  na naszym pikniku  z rodzicami z okazji „Dnia Dziecka”.

Pragnę gorąco podziękować Rodzicom: p. Magdalenie Czaja, p. Karinie Fila oraz p. Sandrze Respondek – siostrze Elenki, które z wielkim zaangażowaniem  wspierały  w sprawowaniu  opieki podczas całej wycieczki  nauczycielkę grupy – mgr Zofię Golec i pomoc  n-la – p. Wiolettę Golec.

Specjalne podziękowania kieruję  także do kierowcy autokaru, z którym  miałam przyjemność  po raz drugi podróżować na wycieczce maluchów – p. Romanowi Bartkiewiczowi , który z własnej inicjatywy przyjął na siebie rolę opiekuna i uczestnika wycieczki.

Zachęcam wszystkich nauczycieli wychowania  przedszkolnego   i nie tylko do organizowania wycieczek  dzieciom   na warsztaty w glinie .

   Tekst przygotowała: wychowawca grupy maluchów  -mgr Zofia Golec

 

 

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg