Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 13-07-2020, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Opis projektu gr. I: "Smaczne są owoce i warzywa"

W codziennej działalności wykorzystywaliśmy zabawy ruchowe umożliwiające naśladowanie czynności związanych z uprawą, zbiorem oraz przetwarzaniem owoców i warzyw sezonowych. Dążyliśmy do poznawania wielozmysłowego owoców i niektórych warzyw oraz przełamywaliśmy niechęć do ich spożywania. Z pomocą rodziców oraz właścicielki ogródka warzywnego stworzyliśmy w naszej sali tematyczny kącik z owocami i warzywami, które pozwoliły na organizowanie celowych obserwacji, zabaw dydaktycznych tematycznych i badawczych.  

   Zabawy kulinarne sprawiły dzieciom najwięcej radości i pozwoliły rozwijać umiejętność współpracy oraz kształtować nawyk dokładnego i precyzyjnego wykonywania zadania.  

   Podczas zabaw badawczych z owocami i warzywami poznawaliśmy ich wygląd, budowę i przede wszystkim smak.  

  Powyższe działania pozwoliły zapoczątkować w maluchach postawę bacznego obserwatora, jak również czynne postawy  prozdrowotne opierające się na nawykowym spożywaniu owoców i warzyw w ciągu dnia. Zadania projektowe przekonały nas o tym, że owoce i warzywa są zdrowe i smaczne oraz zainspirowały nas do kontynuowania działań związanych ze zwiększeniem spożycia owoców i warzyw  zarówno w przedszkolu,  jak i w domu. Efekty działań w realizowanym projekcie uważam, że trwale zaznaczyły się w świadomości maluchów.

 

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg