Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 18-01-2021, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Opis działań w ramach projektu: "Skąd się bierze węgiel?"

W ciągu realizacji powyższego projektu edukacyjnego dzieci wykazywały bardzo duże zainteresowanie i zaangażowanie, do którego dołączyli rodzice i personel p-la. Na początku stworzyliśmy kącik tematyczny związany z projektem.  

  Maluchy podczas zajęć edukacyjnych w różnych miejscach,  z pomocą literatury, ilustracji, zabaw badawczych z węglem, zabaw muzyczno- ruchowych  i wielu innych działań dowiedziały się: skąd bierze się węgiel,  poznały pracę górnika i zastosowanie  węgla w p-lu, domu oraz w środowisku. Wzbogaciły swoje słownictwo. Obserwacje iskierek wydobywających się z palącego węgla  w kuchennym piecu wyzwoliły u dzieci aktywność badawczą i  pozytywne emocje.  

  W wyniku prowadzonych  obserwacji dzieci dowiedziały się, że węgiel nie rozpuszcza się w wodzie. Z dużym zainteresowaniem i sprawnością operowały lupą. Węgiel i miał wykorzystany był  do ekspresji plastycznej, przy której dzieci miały również możliwość  rozwiązywania problemów i wysuwania wniosków.  

  Wykorzystaliśmy dużą powierzchnię naszej sali do wspólnych działań przy budowie górniczego tunelu i czołgania się  w ciemnościach z niewielkim światłem w tunelu.  

  Przedszkolaki potrafiły odegrać rolę górnika w pracy i w zabawie przy piosenkach górniczych z akcentami święta górników „Barbórki”.Podsumowaniem wiedzy dzieci zdobytej  w projekcie edukacyjnym była zabawa „Tak czy nie” połączona z rozwiązywaniem zagadek.  

  Parada  orkiestry górniczej pozwoliła wyzwolić pozytywne emocje w ekspresji muzyczno- ruchowej po zakończeniu zabawy dydaktycznej.  

  Wspólne efekty działań dzieci i rodziców na terenie domu  ukazały się na wystawie  w galerii prac malucha

węgiel maluchy (33) [].jpeg

Opracowała: mgr Zofia Golec

 

 

 

 

 

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg