Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 13-07-2020, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Opis projektu "Od ziarenka do bochenka"

Opis przebiegu działań: Oprócz zajęć realizowanych w przedszkolu i piekarni, dzieci zaangażowały także swoich rodziców do współdziałania w domu. Dzięki włączeniu się rodziców zgromadziliśmy wiele znanych i mniej znanych przysłów i powiedzeń związanych z chlebem.
W ramach projektu wykonaliśmy doświadczenie i sprawdziliśmy jaki wpływ na chleb ma sposób jego przechowywania. Codziennie obserwowaliśmy jego efekty. Na zakończenie wysunęliśmy wnioski, że chleb przechowywany w woreczku foliowym pleśnieje, a pozostawiony na stole staje się twardy. Najlepszym sposobem przechowywania chleba w naszym doświadczeniu okazało się zamrożenie go w zamrażarce.
Przedszkolaki miały okazję poznać rolnika podczas spotkania z jednym z rodziców, który przygotował zdjęcia prezentujące sprzęt rolniczy potrzebny do uprawy zbóż wykorzystywanych do produkcji mąki, a następnie chleba, opowiedział o swojej pracy i jej trudach. Zapoznał także dzieci ze zbożami, które uprawia. Po spotkaniu z panem Sebastianem podjęliśmy próbę wyhodowania zboża w naszej sali.
Wykonywaliśmy również zadania na kartach pracy utrwalające zdobywaną wiedzę.
Do tworzenia prac plastycznych wykorzystywaliśmy mąkę oraz masę solną.

Podczas wycieczki do piekarni dzieci wzbogaciły wiedzę nt. pracy piekarza i miały okazję na własne oczy zobaczyć wszystkie pomieszczenia oraz maszyny, dzięki którym codziennie możemy zjadać świeże pieczywo.
Na zakończenie przedsięwzięcia nasza sala na chwilę zmieniła się w piekarnię, w której poznaliśmy nowoczesny sprzęt AGD ułatwiający domowy wypiek pieczywa, a dzieci stały się piekarzami, którzy doświadczyli samodzielnego przygotowania ciasta na bułki i formowania właściwych porcji, z których wyrosły wspaniałe i smaczne bułeczki.

 

 

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg