Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: sobota, 30-05-2020, Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

"Pasowanie na przedszkolaka"

 Z piosenką na ustach „Powiedz Kasiu – powiedz Olu”  maluchy weszły  do swojej sali i pięknie ustawiły się w półkolu.Przedstawiły  się zebranym gościom z pomocą mikrofonu  i wspólnie wyrecytowały wiersz o dzieciach. Przygotowany scenariusz dał możliwość każdemu chętnemu dziecku recytację  wiersza indywidualnie. Było wiele zabaw przy  piosenkach, zabaw ruchowych oraz  inscenizacji piosenek. Zebrani rodzice bardzo chętnie  włączyli się do wspólnych  zabaw i dawali przykład  swoim  milusińskim z pełnienia przyjętej na siebie roli.Bardzo wzruszającymi momentami uroczystości były ślubowania dzieci i rodziców.Maluchy  z dużym zainteresowaniem przyglądały się  ślubowaniu  swoich rodziców, którego tekst pozwolę  sobie  przytoczyć.

ŚLUBUJĘ:

„Zawsze mieć w pamięci,że moje dziecko jest unikalnym darem.

Słuchać uważnie o czym mówi i zawsze z nim rozmawiać.

Pamiętać ,że każdy człowiek uczy się na błędach.

Doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze.

Przytulać je.

Cieszyć się jego dzieciństwem”.

Tekst tego ślubowania niech zawsze przyświeca rodzicom w wychowywaniu swojego dziecka.

Następnie przyrzeczenie składały dzieci. Po przejściu  przez czarodziejskie drzwi, każdy maluch dostąpił  zaszczytu  aktu pasowania  na przedszkolaka , którego dokonała dyrektor przedszkola .Dzieci otrzymały również dyplomy oraz plakietki z logo naszego przedszkola.  Na zakończenie uroczystości pasowania dzieci i rodzice  wykonali  jeszcze wspólnie  zadanie plastyczne :  rysowanie  brakujących elementów twarzy dziecka na przygotowanym  owalu. Był to piękny widok dla obserwatorów. Wspólny poczęstunek  przy stołach zakończył  uroczystość pasowania. Każdy maluch odniósł sukces na miarę swoich możliwości.

Opracowała mgr Zofia Golec

 

 

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg