Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 29-03-2023, Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

SERDECZNIE       WITAMY                                                                       Przedszkole  w Starych Budkowicach  czynne jest w godz. 6.30 - 16.00.                                                                        

Klub Twórczego Rodzica

W naszym przedszkolu działa Klub Twórczego Rodzica. Klub powstał w październiku 2012 roku. Należą do niego wszyscy chętni Rodzice, a koordynatorem  klubu jest pani Białas.

Pierwsze spotkanie odbyło się w związku z planowanym Kiermaszem Bożonarodzeniowym. Na spotkaniu omówiono i zaplanowano organizację kiermaszu, a także podzielono się pomysłami jak wykonać ciekawe ozdoby  do sprzedaży. Chętne mamy zgłosiły się do pieczenia ciast, do pomocy przy pieczeniu pierników oraz  ich ozdabiania  i  pakowania.

Na następne spotkanie warsztatowe pani Dyrektor zaprosiła panią Ewę Rehlis,  która  nauczyła nas jak wykonać papierowe aniołki, bombki z papieru, a także wiele innych ciekawych ozdób. Na warsztaty przybyły licznie mamy, które także zaprezentowały swoje pomysły. Bardzo ciekawe były aniołki i choinki z makaronu.

kiermasz Boże Narodzenie (1).jpeg kiermasz Boże Narodzenie (2).jpeg kiermasz Boże Narodzenie (3).jpeg kiermasz Boże Narodzenie (4).jpeg

Kolejne warsztaty odbyły się pod  kierunkiem pani Lidki . Pokazała  rodzicom  jak wykonać aniołki z bandaża gipsowego. Wykonano kilkanaście przepięknych aniołków rożnych kształtów i wielkości.

Pod kierunkiem p. Białas odbyły się  także warsztaty, na  których wykonano fantazyjne i ciekawie wyglądające  szaliki. Rodzice wspólnie z personelem zrobili 11 szalików. Początkowo sposób wykonania szli wydawał się wszystkim trudny i skomplikowany, ale po kilku minutach widać już było pierwsze efekty.

kiermasz (8).jpeg kiermasz (9).jpeg

Wiosną w 2013 r. Rada Rodziców przy współudziele personelu naszego przedszkola i Klubu Twórczego Rodzica zorganizowała po raz pierwszy  Kiermasz Wielkanocny. Na kiermasz zostały wykonane m.in.: zające z siana, bukieciki z palm, baranki z makaronu, pisanki z różnych  materiałów. Ale najlepiej zprzedawały się swojskie wypieki: ciasta upieczone przez rodziców, ciasteczka upieczone przez personel naszego przedszkola.

P3074077.jpeg kiermasz (7).jpeg kiermasz (4).jpeg kiermasz (2).jpeg kiermasz (1).jpeg kiermasz (5).jpeg

Punktem kulminacyjnym działalności naszego klubu w tym roku szkolnym był występ przygotowany z okazji Dnia Dziecka. Rodzice ujawnili swój talent aktorski w bajce  wg słuchowiska muzycznego Jana Brzechwy " Kopciuszek". Po kilku próbach, przyszedł czas na występ. Pierwszy występ miał miejsce na uroczystości z okazji  Dnia Rodziny i wywołał zachwyt i uznanie zarówno wśród  zaproszonych gości, Rodziców, jak i u naszych przedszkolaków.

kopciuch (1).jpeg kopciuch (2).jpeg kopciuch1 (1).jpeg kopciuch1 (2).jpeg

Następny występ odbył się w szkole podstawowej

  A oto nasze podziękowanie:IMG_0962.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

DSC02064.jpeg DSCN0848 [640x480].jpeg DSCN0977.jpeg IMG_3417 [640x480].jpeg IMG_3779 [640x480].jpeg kl5 (1).jpeg P6241527.jpeg PC213026.jpeg Przedszkole w Starych Budkowicach (6).jpeg